Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2023 m. birželio 5 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Medinių namų ir stogų projektavimas

Jau daugiau nei 10 metų Lietuvos projektuotojams UAB „AGA-CAD“ siūlo pasaulyje lyderiaujančios gamintojos SEMA GmbH programinę įrangą - SEMA.

SEMA Holzbau – tai specializuotas sprendimas karkasinių, skydinių ir rąstinių namų bei stogų projektavimui.

Su šia programine įranga gamintoja SEMA GmbH pateikia klientams dažniausiai naudojamų medinių ir plieninių komponentų ir daugelio konstrukcinių detalių duomenis. Programoje taip pat yra visos reikiamos priemonės naujų specifinių detalių kūrimui projektavimo proceso metu, jų išsaugojimo ir panaudojimo kituose projektuose galimybės. SEMA atitinka specifinius įmonės standartus tuo pačiu neprarandant lankstumo. Sistema auga kartu su vartotojo reikalavimais. SEMA Holzbau standartizuotos ir dinamiškos bibliotekos yra greito projektavimo pagrindas.

         Kadangi įranga turi daugelį CAD funkcijų, ši programa sėkmingai panaudojama kaip universalus įrankis duomenų įvedimui ir brėžinių ruošimui.

SEMA dinamiškai valdo visus pakeitimus: atlikus pakeitimą viename vaizde, kiekviename vaizde jis yra atnaujinamas automatiškai. Automatiškai generuojamas 3D vaizdas su visomis medinėmis konstrukcijomis.

SEMA Holzbau programų pagalba nesudėtingai modeliuojamos ir konstruojamos įvairių tipų sienos ir perdangos: skydinės, rėminės, fachverkinės ir pan. Galimos individualios sienų kampų konstrukcijos ir daugiasluoksnės sienos.
Programų komplektas turi modulius, skirtus automatiniam sienų konstrukcijų projektavimui,  pritaikant ir išdėstant šiuos elementus pagal sienos storį.

Nesudėtingai modeliuojami ir konstruojami įvairaus tipo stogai su stoglangiais be dydžio apribojimų. Stogo plokštumos susikerta automatiškai. Taip pat galimas tolimesnis visų sričių redagavimas.

Programa įgalina automatinį ar rankinį gegnių išdėstymą, taip pat stogo komponentų patalpinimą bet kurioje vietoje lanksčiam detaliąjam konstravimui. Ji taip pat siūlo trimatį komponentų susikirtimą, tuo pat metu suskaičiuoja visų sudedamųjų dalių ilgius ir apdorojimus. Be to yra galimybė apskaičiuoti komponentų skersinius pjūvius ir atlikti statinių apkrovų poveikio analizę. Esant sudėtingesniems konstrukciniams reikalavimams, papildomai galima panaudoti tipinius plieninius profilius, sklendes ir kitas detales

Individualios jungtys yra svarbi dalis statybos darbuose. SEMA siūlo tinkamą jungtį kiekvienai situacijai, nepriklausomai nuo jungties tipo ar medžiagos.  Galimas didelis visų žinomų gamintojų medienos jungimo detalių pasirinkimas.                                                                                       

Jei standartinių jungčių nepakanka, tai būtini specifiniai komponentai gali būti apibrėžti vartotojo. Jei tokie komponentai bus naudojami daugiau nei vieną kartą, jie gali būti išsaugoti SEMA duomenų bazėje. Programa turi atskirą modulį konstrukciniams skaičiavimams, kuriuo galima patikrinti stogo gegnių, medinių ir metalinių stogo ir perdangos sijų bei kolonų stiprumą. Joje iš karto gaunama tiksli skaičiuojamoji schema. SEMA programa sukurta taip, kad nereikia jokių kitų programų - viskas yra viename komplekte (planavimas, architektūra, konstravimas ir t.t).

Projektuojami ir  sukuriami karkasinių, skydinių ir rąstinių namų pagrindiniai konstrukciniai elementai, automatiškai pateikiami darbo brėžiniai ir medžiagų specifikacijos lentelės gamybai. Programoje integruotas medienos optimizavimas, duomenų eksportas į visas paprastai naudojamas stakles. Praktiškos funkcijos, skirtos projekto spausdiniui, lanksčios duomenų bazės skaičiavimams ir detalizacijoms, taip pat integracija su MS Office programomis siūlo vartotojams lemiamą pranašumą projektavimo procesui ir materialiam planavimui.

MCAD (Staklės + CAD = MCAD) susieja patogias SEMA CAD ypatybes su aukštais mašininės kontrolės ir materialios registracijos ir įvertinimo reikalavimais. Net sudėtingiausi procesai gali būti tiksliai apibrėžti konstravimo programoje ir po to pagaminti staklėse be jokio papildomo duomenų įvedimo staklėse. 

3D vizualizacija yra svarbus įrankis ne tik tam, kad padėtų klientams pamatyti jų būsimą pastatą, bet taip pat ir projektuotojui. SEMA programoje galimas tiesioginis pastato projekto perkėlimas į SEMA vizualizacijos modulį, kuris sukuria realistinius vaizdus. Tiesioginio redagavimo vizualizacijos vaizde galimybės daro darbą dar lengvesnį.      

 

Parengta pagal UAB “AGA-CAD“ medžiagą