Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2023 m. birželio 5 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Karkasiniai namai

Lietuvoje paskutiniu metu mediniai elementai plačiai naudojami gyvenamųjų karkasinių namų statyboje. Karkasinės medinės sienos surenkamos iš gamyklose pagamintų elementų. Ant pamato dedama hidroizoliacija, o virš jos – apatinis karkaso vainikas. Ant jo statomi statramsčiai ir sutvirtinami ramsčiais. Paskui uždedamas viršutinis vainikas. Karkasiniai namai yra lengvi, todėl nereikia lieti masyvių pamatų. Anot specialistų, geriausia lieti monolitinius armuotus pamatus. Galima karkasiniams namams naudoti ir pamatinius blokus, tačiau juos reikia kruopščiau apšiltinti.

 

Karkasas ir sienos  

Visi karkaso elementai paprastai daromi iš tašų. Jie sujungiami dygiais, kabėmis, plieninėmis juostelėmis ir kt. Į viršutinį vainiką remiamos perdangos sijos ir stogo gegnės. Karkaso statramsčiai dažniausiai daromi iš 100×100,  150×100 ir 150 x 50  mm tašų, išdėstomų kas 0,6 – 1,5 m. Angų vietose statomi papildomi statramsčiai ir rygeliai. Jie kartu yra ir langų ir durų staktos elementai. Karkasas iš lauko paprastai apkalamas 20-25 mm storio dvigubo pjobvimo lentomis arba 12-18 mm OSD plokštė. Po to paliekamas 20-25 mm oro tarpas ir ant  laikančiųjų tašelių kalamos  apdailos lentelės.

Paklojus platesnį ir tvirtesnį pamatą,  karkasinės medinės sienos gali būti apmūrijamos pusės plytos storio   sienute. Tarp sienos ir sienutės paliekamas 2-5 cm tarpas vandens garams pasišalinti, o mūro sienelėje apačioje ir viršuje  -  plyšiai orui cirkuliuoti. Karkasinio namo išorės sieną galima apkalti medinėmis dailylentėmis, naudoti dekoratyvines plytas ar dekoratyvinį tinką.

Tarp išorinio ir vidinio lentų apvalkalo dedamos lengvos mineralinės vatos plokštės ar dembliai, polistirolas ar kitos efektyvios termoizoliacinės medžiagos. Karkasinių namų sienos yra palyginus plonos, bet tinkamai pastatyto karkasinio namo šiluminės savybės yra geresnės nei kitų konstrukcijų namų. Karkasas dažniausiai renčiamas iš spygliuočių medienos. Kartais daromas tašų karkasas yra pripildomas tokių pat tašų, natūralių akmenų, plytų ar blokelių ir tinkuojamas. Kad mažiau sieną prapūstų vėjas, Gali būti klojamos ruloninės medžiagos (polietileno plėvelė, pergamentas ir kt.). Lietuvos klimato sąlygomis karkasinių namų sienas patartina šiltinti trijų sluoksnių, ne plonesniu kaip 15 cm storio akmens vatos užpildu. Perdangoms rekomenduojama kloti dar storesnį – ne mažiau kaip 20 cm storio akmens vatos sluoksnį. Karkasinio namo sienos storis priklauso nuo langų skaičiaus ir matmenų name, kad visa šilumos izoliacija sudarytų uždarą kontūrą. Namo vidaus sienos dažniausiai montuojamos iš gipskartonio plokščių. Tose vietose, kur numatoma kabinti spinteles, po gipskartonio plokštėmis gali būti tvirtinamos medžio drožlių plokštės.

Statybininkai, siūlantys karkasinius namus, pirmiausia pabrėžia, jog tokių konstrukcijų namai labai greitai pastatomi ir gali būti pritaikyti bet kokiam projektui pagal kliento pageidavimus. Karkasiniai namai savo savikaina palyginti su kitų konstrukcijų namais yra apytiksliai 20-25 procentais pigesni. Karkasinių namų išplanavimą statant galima laisvai varijuoti, nedidinant sąnaudų bei sąmatos, o taip pat  lengva remontuoti ar rekonstruoti.

 

Daugiau...> karkasinių namų gamintojai