Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2024 m. birželio 23 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Verslo naujienos

Medkirčių džiaugsmai - baldininkų rūpesčiai

2008-06-19

Neigiamos Lietuvos ir pasaulio makroekonominės tendencijos kerta ir baldininkų sektoriui – pardavimų pajamas „suvalgo“ sparčiai augančios išlaidos. Biržoje kotiruojamos „Vilniaus baldų“ ir „Klaipėdos baldų“ akcijos investuotojų užmirštos, o perspektyvas įmonių vadovai ir analitikai piešia skirtingai.

 

Bankrotai įsisuko į medienos rinką

2008-06-11

Plungės medienos apdirbimo ir baldų gamybos AB „Minija“ iškelta bankroto byla. Viena iš tokio likimo priežasčių įvardijama padėtis rinkoje, tačiau kalbama ir apie įmonės neūkiškumą. Pernai veiklą nutraukė viena didžiausių medienos perdirbimo įmonių „Pajūrio mediena“, padėtis medienos rinkoje sustabdyti gamybą privertė UAB „Girių bizonas“.

 

Medinių namų gamintojai vienijasi

2008-06-03

Rąstinių namų gamintojų asociacija (RNGA), vienijanti daugiau nei 30 rąstinių namų gamintojų,  plečia savo veiklą. Nuo šiol ji atstovaus ne tik rąstinių, bet ir skydinių, karkasinių ir kitų tipų medinių namų gamintojus. Visus medinių namų gamintojus jungia panašios verslo salygos ir problemos, tai medienos žaliava, gamybos technologijos, standartizacija, užsienio rinkos.

 

Kare dėl miško - laikinos paliaubos

2008-05-28

Valstybiniuose miškuose prekyba vyks pagal griežtesnes ir medienos perdirbėjams palankesnes taisykles. Tačiau jų pastangos išguiti tarpininkų grandį žlugo. Vis dėlto kritikuojamas valstybės miškų valdymas liks nepakitęs, nors rekomendacijos jį keisti buvo moksliškai pagrįstos.

 

Apvalioji mediena iš savo miško kvepia individualia veikla

2008-05-23

Prekyba apvaliąja mediena iš savo miško taip pat gali būti pripažįstama individualia veikla. Sprendžiant, ar gyventojo apvaliosios medienos pardavimo veikla gali būti pripažinta individualia veikla, pirmiausia būtina nustatyti miško įsigijimo būdą, pažymi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Stoja medienos pramonė

2008-05-23

Mažėjančios statybų apimtys kerta medienos pramonei – miškininkai stabdo kirtimus, o kai kurie smulkesni žaliavos perdirbėjai sako esantys ties bankroto riba. Pernai dar klestėjusioje medienos pramonėje šiemet vyrauja sąstingis, praneša LTV „Panorama“.

Mediniai namai konkurencijos nebijo

2008-05-13

Medinių namų statyba šiuo metu vertinama kaip viena perspektyviausių individualios statybos rūšių. Svarbiausi kriterijai, padedantys jai išsilaikyti lyderių pozicijose, yra ekologiškos ir daugeliui gyventojų įperkamos medžiagos. Mediniai namai itin populiarūs tarp gyventojų, statančių poilsio sodybas. Iš medžio statomos ir kaimo turizmo sodybos, nes tokia statybinė medžiaga padeda sukurti ne tik estetinį vaizdą, bet ir statinį skoningai įkomponuoti į aplinką.

Miške niekas nenori likti "atpirkimo ožiu"

2008-05-08

Nukirstų medžių dalybų konflikto atomazgos laukia visos Lietuvos miškus apgulusios interesų grupės. Gamintojai stumia taisykles, kurios „išmestų iš barščių“ vieną medienos verslo grandį – prekybos tarpininkus. Tačiau įsiremia į po permainų ministerijos vadovybėje sutvirtėjusį Generalinės urėdijos ir Aplinkos ministerijos vadovų aljansą.

Mediena atpigo, brangimo nematyti

2008-04-21

Generalinės miškų urėdijos duomenimis, valstybinių miškų apvaliosios medienos kainos nuo šių metų II ketv. pradžios sumažėjo apie 15%. Privačių miško savininkų asociacijos vadovas taip pat tvirtina, kad kainos nuolat krenta ir dar laukiamas jų mažėjimas, kai į rinką plūstels miškuose sukaupta mediena.

Žinynas užsienio partneriams “Lithuanian wood houses industry”

2008-04-17

Rąstinių namų gamintojų asociacija išleido žinyną anglų kalba „Lithuanian wood houses industry“. Tai pirmasis tokio pobūdžio leidinys mūsų šalyje, skirtas užsienio verslininkams, ieškantiems medinių namų gamintojų Lietuvoje.

.1..2..3..4..5..6..7..8..9..10..11..12..13..14..15..16..17.