Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2024 m. birželio 23 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Skydiniai namai

Mediniai skydiniai namai kilo iš karkasinių namų. Ši pažangi statybos technologija įsitvirtino dėl paprasto ir greito statybos būdo bei ekologiškumo. Tai namai pastatyti iš ceche pagamintų skydų ir sumontuoti statybos aikštelėje. Patobulėjus statybos technologijai, visi  skydinių namų elementai gali būti projektuojami specialia kompiuterine programa, kuri užtikrina gerą ir tikslų montavimą. Kiekvienas elementas ceche praeina kontrolę. Kadangi sienos gaminamos horizontalioje padėtyje ir spaudžiamos presais, namas eksploatacijos metu nesideformuoja.

Skydinio namo pamatų konstrukcijų sudėtingumas priklauso nuo pastato paskirties. Jei nedaromas rūsys arba yra aukšti gruntiniai vandenys, tai puikiai tinka gręžtiniai poliniai pamatai. Pogrindžiuose pagal projektą išvedžiojamos įvadinės inžinerinės komunikacijos.

Skydiniai namai dažniausiai būna vieno ar dviejų aukštų su šlaitiniu stogu. Taip pat galima pagaminti gyvenamųjų namų antstatus ir stogo konstrukcijas atskirai, sodo namelius, prekybos kioskus ir kitos paskirties statinius.

Pagrindiniai skydinio namo elementai yra skydai ir rėminės konstrukcijos. Medinio skydinio namo konstrukcijos: išorės ir vidaus sienos, perdanga, stogas, surenkami iš skydų iki pasirinktos dangos. Gamykloje medinio karkaso pagrindu pagaminami sienų ir perdangų skydai. Kadangi skydinės sienos, denginiai ir perdangos gaminamos uždarose patalpose, todėl nepriklauso nuo oro sąlygų. Taip pasiekiama aukšta kokybė, nes yra didesnės galimybės naudoti specialią įrangą, kontroliuoti gamybos ir gaminių laikymo sąlygas. Namo inžinerinė įranga ir apdaila gali būti atliekama gamykloje arba statybos aikštelėje.

Pagamintas sienų komplektas transportuojamas į statybos aikštelę. Montavimas vyksta autokranu tiesiog iš autotransporto, todėl nereikalingos laikinos patalpos ir sandėliai statybvietėse. Surenkamas komplektas ant pamatų vidutiniškai per 2-5 dienas. Montuojant naudojamos šiuolaikinės sandarinimo - hermetizavimo medžiagos, cinkuotos tvirtinimo detalės ir ankeriai (prie pamatų). Stogo konstrukciniai elementai gali būti tiekiami dalimis arba surinktais skydais.

Skydo išorinių sieninių panelių apdaila yra atliekama įvairiomis technologijomis: įvairių profilių dailylentėmis, cementinėmis, drožlių plokštėmis, taip pat sienas galima apmūryti arba tinkuoti. Taip pat namo sienos gali būti paruošiamos gamykloje su išorės apdaila. Namų fasadų apdailai dažniausiai naudojama eglės ir maumedžio mediena. Vidaus apdaila, priklausomai nuo kliento poreikių, gali būti atliekama arba ne.

Namo gamyba trunka 2-4 savaites, o montavimo trukmė statybvietėje gali trukti nuo 2-5 dienų iki 4-6 savaičių, priklausomai nuo namo įrengimo lygio, naudojamos stogų dengimo technologijos ir t.t.

Europos šalyse jau gana seniai yra susiformavęs teigiamas požiūris į medinius karkasinius ir skydinius namus, jų paklausa yra didelė ir stabili. Taip yra dėl to, kad geros kokybės surenkami skydiniai namai techniniais parametrais nenusileidžia plytiniams ar iš blokelių statytiems namams, o jų statybos trukmė trumpesnė ir  kaina žemesnė.

Daugiau...> Skydinių namų gamintojai