Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2022 m. spalio 3 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Verslo naujienos

Sudaryta daugiau nekilnojamojo turto sandorių

2005-07-13

a
a

Šalies nekilnojamojo turto rinkos aktyvumas toliau auga - nekilnojamojo turto sandorių skaičius šiemet Lietuvoje padidėjo 3 procentais. Per pirmąjį pusmetį buvo sudaryta 58,474 tūkst. sandorių, pernai tuo pačiu laikotarpiu - 56,767 tūkstančio.

Sandoriais šiemet parduota 86,161 tūkst. nekilnojamojo turto objektų, tai yra 1,6 proc. daugiau nei pirmąjį pusmetį pernai, kai buvo parduota 84,831 tūkst. objektų.

"Iš principo 3 proc. augimas yra didesnis nei įprastai. Pernai išaugusį sudarytų sandorių skaičių gerokai pakoregavo narystės Europos Sąjungoje pradžia. Nekilnojamojo turto rinka auga nuosekliai ir nuolat", - Eltai sakė valstybės įmonės Registrų centras atstovas spaudai Aidas Petrošius.

Nekilnojamojo turto agentūros "Ober-Haus" specialistų teigimu, laikotarpis nuo 2004 metų pradžios yra pats aktyviausias Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos istorijoje.
Bendrovės vertinimo ir rinkodaros skyriaus vadovo Sauliaus Vagonio nuomone, nekilnojamojo turto sandorių augimas galėtų būti ir didesnis nei 3 proc., o augimui vėliau turėtų įtakos tai, kad nemaža dalis šiuo metu vykdomų naujos statybos nekilnojamojo turto sandorių bus užregistruoti tik antrąjį pusmetį arba kitąmet.

Registrų centras prognozuoja, kad dėl vis palankesnių nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo sąlygų nekilnojamojo turto rinka darysis dar dinamiškesnė. Tam esą įtakos turės bendras Registrų centro ir Notarų rūmų projektas, kai nekilnojamojo turto sandoriui reikiamą pažymą galima užsisakyti paprasčiau - per notarą, taip pat - verslo įmonėms atpigę Nekilnojamojo turto registro išrašai ir kitos palankesnės sąlygos.

"Šie metai nekilnojamojo turto rinkoje yra labai intensyvūs informacijos prasme, nežinia, kaip rinkos dalyviai priims tą informaciją, todėl bet kokios tikslesnės prognozės apie rinkos augimą būtų spekuliatyvios", - sakė A.Petrošius.
Pasak "Ober-Haus" eksperto S.Vagonio, liūto dalis nekilnojamojo turto rinkoje tenka būsto - butų ir namų - pirkimo-pardavimo sandoriams, taip pat sudaroma nemažai žemės pirkimo sandorių. Jo teigimu, pastebima tendencija pirkti stambių plotų žemes, kurios vėliau būna išskaidomos į namų valdas.

"Bankai siūlo geras būsto paskolų sąlygas, todėl juos įsigyti gali dauguma gyventojų. Pastaruoju metu gerokai suaktyvėjo ir mažųjų miestelių nekilnojamojo turto rinka", - sakė S.Vagonis.
A.Petrošiaus teigimu, jau antrus metus pastebima gana nauja tendencija, kad nekilnojamojo turto rinka nebepaiso sezoniškumo, tuo tarpu anksčiau rinka aktyviausia būdavo pavasarį ir rudenį, o vasarą ir metų pabaigoje aprimdavo.

Šiais metais daugiausiai nekilnojamojo turto sandorių (11,7 tūkst.) buvo sudaryta gegužės mėnesį, balandį jų skaičius siekė 11,671 tūkst., sausį - 8,443 tūkst., birželį - 6,223 tūkstančio. Dėl vėluojančių duomenų birželio sandorių statistika gali apie 30 proc. kisti.

Ankstesniais Registrų centro duomenimis, apie 60 proc. visų nekilnojamojo turto sandorių sudaro patalpų pirkimas, 40 proc. - žemės.
2001 metais Lietuvoje buvo sudaryta beveik 68 tūkst. nekilnojamojo turto sandorių, 2002 metais - 75 tūkst., 2003 metais - 80 tūkst., 2004 metais - 117,3 tūkstančio.

a

Šaltinis: ELTA

<..Atgal