Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2020 m. birželio 6 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Verslo naujienos

Surengtas Lietuvos medkirčių čempionatas

2005-05-31

a
a

Gegužės 20-21 dieną Girionyse (Kauno r.) po devynerių metų pertraukos vėl buvo surengtas Lietuvos medkirčių čempionatas. Jame triumfavo 23 metų Šlienavos (Kauno r.) gyventojas Nerijus Sakalauskas. "Daug kas tikėjosi mano pergalės, o tai dar labiau įpareigoja. Tačiau pasisekė suvaldyti jaudulį ir gerai pasirodyti", - po apdovanojimų cere­monijos sakė penktojo Lietuvos medkirčių čempionato absoliutus nugalėtojas.

Įtampa iki pabaigos
Dvi dienas trukęs čempionatas prasidėjo medžio kirtimo rungtimi. Geriausiai kirsti eglę sekėsi Vygantui Ignotui, varžybų favoritu laikytas Nerijus Sakalauskas šioje rungtyje liko antras. Įdomiausia, jog praėjusį rudenį Italijoje vykusiame pasaulio medkirčių čempionate Nerijus ypač šauniai pasirodė šioje rungtyje, tarp 90 dalyvių užėmęs aukštą 11-ąją vietą. Ne ypač geros nuotaikos Nerijus buvo ir po antrosios rungties - pjūklo grandinės keitimo, kurioje užėmė penktąją vietą. Šioje rungtyje nepralenkiamas buvo Simonas Rėkašius, grandinę pakeitęs per 18 sekundžių ir tik 7 sekundėmis atsilikęs nuo pasaulio rekordo. Nerijui, taip pat kitiems į varžybų lyderius besiveržiantiems dalyviams - Sauliui Mineikai, Romui Balčiūnui, Vygantui Ignotui bei Povilui Penkaičiui liko save tik raminti, jog už šią užduotį skiriama ne tiek jau daug taškų.

Kombinuotojo pjaustymo rungtyje N.Sakalauskas vos dviem taškais aplenkė R.Balčiūną, o nuo pastarojo irgi vos dviem taškais atsiliko S.Mineika. Priešpaskutinėje, tiksliojo pjaustymo rungtyje, ypač susikaupęs buvo R.Balčiūnas, kuris ir laimėjo šią rungtį, už savo nugaros palikęs S.Mineiką ir V.Ignotą. O štai dešimtą vietą šioje rungtyje užėmusiam N.Sakalauskui paskutinėje, šakų genėjimo rungtyje, teko spręsti dilemą - arba jis padarys nedidelį stebuklą, arba jam iš anksto pranašautas čempiono titulas praplauks pro šalį.
Nerijus, įvairiose medkirčių varžybose dalyvaujantis nuo 1999 metų, sugebėjo įveikti jaudulį, ir savuoju "Jonsered 2171" greitai ir tiksliai nugenėjo šakas. Susumavus visų penkių rungčių rezultatus, Nerijus kėlė rankas į viršų - Kauno įmonėje "Žaliasis ūkas" dirbantis 23 metų jaunuolis, surinkęs 1415 taškų, tapo naujuoju Lietuvos medkirčių čempionu. Antrąją vietą užėmė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos auklėtinis Saulius Mineika, nuo nugalėtojo atsilikęs vos 9 taškais. Kupiškio miškų urėdijos darbuotojas Romas Balčiūnas surinko 1346 taškus ir užėmė trečiąją vietą.

Laukia Estija
Penktojo Lietuvos medkirčių čempionato teko laukti dešimt metų. Po 1996 metais Telšiuose įvykusiojo varžybų organizatorių iniciatyva išblėso. Jis buvo atgaivintas tik šiemet, įmonės "Electrolux" Girių ir parkų skyriaus, prekiaujančio "Husqvarna" bei "Jonsered" produktais, bei Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos iniciatyva. "Kol kas nežinia, ar Lietuvos čempionatas vyks kasmet, ar, kaip ir pasaulio čempionatai - kas dvejus metus, - sakė "Electrolux" Girių ir parko skyriaus vadovas Ričardas Alekna. - Malonu, kad šiomis varžybomis susidomėjo ir kelios urėdijos, labai padėjusios rengiant šį čempionatą".

Pasak "Electrolux" Girių ir parko skyriaus serviso vadovo Aido Lebedos, ruošiantis čempionatui, potencialiems varžybų dalyviams buvo išsiųsta apie 500 laiškų - praktiškai visoms Lietuvos su miško ruoša susijusioms įmonėms. Susidomėjusiųjų atgaivintu čempionatu buvo nemažai, tačiau daug kam sutrukdė darbai, be to, nemažai gerų pjovėjų yra išvykę dirbti į užsienį. Šiemet čempionate rungėsi 27 dalyviai iš įvairiausių šalies regionų, tačiau jo rengėjai neabejoja, jog kitame čempionate dalyvių bus gerokai daugiau.

Lietuvos medkirčių rimti išbandymai laukia jau kitąmet Estijoje įvyksiančiame pasaulio čempionate. "Ten būtinai nuvešime savo komandą, - žada A.Lebeda. - Jei jau pernai dalyvavome Italijoje vykusiame pasaulio čempionate, kaipgi galėtume nenuvykti į Estiją".
Medkirčių varžytuvės kiek primena garsiąsias "Formulė-1" bolidų lenktynes. Ir rungiantis medkirčių varžybose, ir lekiant "Formulė-1" trasa, labai svarbus ir žmogaus pasiruošimas, ir jo valdoma technika. Kokį pjūklą ruošiantis medkirčių varžyboms rekomenduotų "Electrolux" Girių ir parko skyriaus vadovas R.Alekna? "Pavyzdžiui, pernai pasaulio čempionu tapęs rusas I.Ševcovas varžybose naudojo "Husqvarna 372 XP" modelį. Į jį panašus ir "Jonsered 2171". Abiejų pjūklų variklio darbinis tūris ir galingumas yra toks pat, skiriasi tik kai kurie niuansai", - sakė R.Alekna.
Iš 27 dalyvių 5 dirbo su STIHL, 8 - su JONSERED ir 14 - su HUSQVARNA pjūklais. Tiek absoliučioje įskaitoje, tiek ir atskirose rungtyse nugalėtojais ir prizininkais tapo HUSQVARNA arba JONSERED pjūklus naudoję medkirčiai.

a

Šaltinis: valstietis.lt

<..Atgal