Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2023 m. birželio 5 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Naujos statybinės izoliacinės medžiagos

Statybinių medžiagų rinką nuolat papildo naujos medžiagos, tačiau optimalių sprendimų vis dėlto pasitaiko dar gana retai. Su moderniais architektūriniais sprendimais koja kojon turi žengti, t. y. turi tobulėti, ir statybinės medžiagos. Stogų, mansardų, sienų ir grindų izoliacinėms medžiagoms skiriamos išlaidos sudaro palyginti nedidelį bendros pastato įrengimo sąmatos procentą, tačiau, pasirinkus netinkamai, šioms medžiagoms reikia skirti gerokai daugiau investicijų. Iki šiol Lietuvos  izoliacinių medžiagų rinkoje siūlomiems sprendimams buvo būdingas atskirų parametrų akcentavimas. Tačiau dabar šalyje pasirodo visiškai naujos izoliacijos medžiagos „Actis“, ir tai yra savotiškas šios srities perversmas.

Plonų šilumą atspindinčių izoliacijos produktų kūrėjas Prancūzijos koncernas „Actis“ izoliacijos produktų rinkoje – jau nuo 1980 m. Pirmieji šios rūšies izoliacijos produktai dėl savo minimalaus storio sukurti kosminiams laivams apšiltinti ir tik vėliau, įvertinus jų nepriekaištingą kokybę, pradėti naudoti statybų srityje – namų stogams, mansardoms, sienoms ir grindims šiltinti. Gyvenamiesiems pastatams šiltinti „Actis“ siūlo tris pagrindines medžiagas:

 

·         „Triso-Super 9R“, skirtą stogams ir mansardoms;

·         „Triso-MursR“ - sienoms;

·         „Triso-Bulle 80R“ - grindiniui.

 

Komfortas ištisus metus

Dėl ypatingos sudėties, lengvo ir greito įrengimo, išskirtinio storio (nuo 10 iki 30 mm) izoliacinės medžiagos „Actis“ žiemą sulaiko šaltį, atspindi kambarių šilumą ir neleidžia jai prasiskverbti į lauką. Saulėtu metų laiku šios medžiagos atspindi saulės spindulius į išorę ir apsaugo mansardas nuo perkaitimo.

 

Gyvenamojo ploto bei energijos taupymas

Visos prancūzų bendrovės gaminamos izoliacinės medžiagos ne storesnės nei 30 mm, todėl montuojant jas sutaupoma nemažai gyvenamosios erdvės. Dėl ypatingo plonumo jas rekomenduojama naudoti renovacijų metu, nes taip maksimaliai išsaugomas bendras pastato estetinis vaizdas. Naudojant izoliaciją „Actis“, suvartojama daug mažiau energijos (kWh).

 

Nesudėtingai ir greitai montuojama

Izoliacinių medžiagų „Actis“ ritiniai lengvi, todėl juos paprasta transportuoti, laikyti ir įrengti. Šios medžiagos lanksčios, primena įprastą plėvelę, todėl tinka bet kokio tipo paviršiams dengti, galima gauti bet kokią jų formą, jos karpomos žirklėmis ar pjaunamos specialiu „Actis“ pjovikliu ir pritvirtinamos sankabomis, vinimis, klijais ar kita tam skirta lipnia medžiaga. Šiltinant pastatus „Actis“, yra išvengiama klaidų, pasitaikančių montuojant įprastas šiltinimo medžiagas. Juk neretai pasitaiko, kad paliekami tarpeliai ar plyšiai, kurie sunkiai pastebimi, bet dėl jų konstrukcijos tampa nesandarios, praleidžia šilumą.

 

Ilgalaikė bei ekologiška izoliacija

Įrengtos izoliacinės medžiagos „Actis“ išlieka stabiliai užfiksuotos, nepraranda izoliacinių ypatybių drėgnoje aplinkoje ar besikaupiant vandens garams. Dėl ypatingos sandaros jos netraukia graužikų. Vidiniai medžiagos sluoksniai apsaugoti nuo dulkių; dėl komponentų matmenų stabilumo bei mechaninio atsparumo, laikui bėgant, išlaikomos visos šių medžiagų ypatybės. Joms nekenkia net temperatūros pokyčiai nuo –40 °C ir +80 °C.

Izoliacinių medžiagų „Actis“ sudėtyje nėra asbesto ir dirginamųjų skaidulų, todėl šias medžiagas galima pritaisyti be jokių ypatingų apsaugos priemonių ar specialios įrangos. Visų naudojamų komponentų ypatybės atitinka tuos pačius reikalavimus, kaip ir maisto pakuočių ir drabužių audinių kokybė. Gaminant vidiniai medžiagos uždarų fragmentų putų sluoksniai išplečiami nenaudojant chloro, fluoro ir anglies darinių (CFCs) + HCFCs.

Įmonė „Actis“ savo produktų kokybę ir efektyvumą tikrina realiomis sąlygomis. Bandymų metodika remiasi bandomųjų namų konstravimu, namai izoliuojami tradicinėmis ir „Actis“ izoliacinėmis medžiagomis. Pastatai kiekvieno bandymo ciklo metu šildomi pastovia temperatūra, siekiant atlikti įvairių tipų matavimus. Duomenys apie tai, kiek energijos sunaudojama name, izoliuotame storu vienalyčiu izoliacijos produktu, atitinkančiu RT 2000, buvo naudojami kaip standartas įvertinant šilumos efektyvumo vertę Eth. Tai leidžia atlikti palyginamuosius bet kokio kito izoliacijos produkto bandymus kitame name.

 

 

Parengta pagal UAB “Eurostogai” medžiagą