Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2024 m. vasario 21 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Namų šildymo sistemos naudojant energoplėvelę

Gyvenimas nestovi vietoje.  Senąsias technologijas keičia pranašesnės. Dabar šilumos mėgėjai turi puikią alternatyvą įprastiems šildymo būdams.

Neseniai Lietuvoje pasirodžiusi, tačiau jau palyginti nemažai privačių namų ir butų šeimininkų simpatijas užkariavusi unikali šildymo sistema, naudojant energoplėvelę. Tai tikrai geras sprendimas medinių namų šildymo sistemoms įrengti.

    

Moderni technologija

Pagrindinė naujos technologijos sudedamoji dalis yra energoplėvelė, sukurta nanotechnologijų,  kurios leidžia keisti paprastų medžiagų savybes, pagrindu.

Energoplėvelė yra stora polimerinė plėvelė, kuri spinduliuoja iš savo paviršiaus ilguosius infraraudonuosius spindulius (bangos ilgis 5 – 20 µm).

Spindulių skleidėjas yra anglies pasta, kuriai per vario - sidabro laidininką paduodama 220 V įtampa. Anglies puslaidininkio juostos patalpintos į skaidrią polietileno plėvelę. Anglies šilumos spinduliavimas yra daug didesnis negu kitų analogų, kurie naudojami šildymo sistemose. Tai leidžia pasiekti didesnį efektyvumą atiduodant šilumą ir mažinant elektros sąnaudas.

 

Plačiai pritaikoma

Energoplėvelė gali būti naudojama tiek kaip pagrindinė, tiek kaip papildoma šildymo sistema. Tai yra idealus sprendimas įrengiant šildymo sistemas mediniuose (rąstiniuose, karkasiniuose, skydiniuose) namuose, kadangi ją patogu pakloti po medinėmis grindimis, o taip pat ant medinės perdangos. Šiai sistemai įrengti nebūtinas nei betoninis pagrindas, nei išlyginamieji sluoksniai.

Įrengus šildymo sistemą su energoplėvele sodybose, kur nereikalingas pastovus patalpų šildymas, išsprendžiama nemažai problemų. Sistemą palikus veikti minimaliu režimu, patalpose palaikoma teigiama temperatūra, reikalinga vandentiekio ir kitoms sistemoms funkcionuoti. Atvykus apsistoti ilgesniam laikui ir nustačius pageidaujamą temperatūrą, patalpos įšyla per 5 – 10 min.

Taip pat ši šildymo sistema gali būti naudojama biuruose, gamybiniuose objektuose, parduotuvėse bei prekybos centruose, ugdymo, gydymo ir viešojo maitinimo įstaigose, viešbučiuose, pirtyse, baseinuose, žemės ūkio paskirties statiniuose ir t.t. 

 

Universali

Plėvelė ypatinga tuo, kad ja naudojant lengvai galima apšildyti ir horizontalius, ir vertikalius paviršius, taip pat stogus, lubas, interjero de­tales. Ja galima apšildyti tik tą vietą, kurioje mėgstate ilsėtis ar dirbti – užtenka nedidelio ploto šilumos spindulius skleidžiančią plėvelę pasidėti po kilimu.

Energoplėvelę galima įrengti po bet kokio tipo grindų danga – plytelėmis, laminatu, parketu, linoleumu, kilimine danga. Tai yra saugiausias medinių ar laminuotų grindų šildymo būdas, nes nėra nė menkiausios galimybės perkaitinti dangą – aukščiausia paviršiaus įkaitimo temperatūra siekia tik 45 °C.

 

Efektyviai šildo ir taupo energiją

Šildymo sistemos energoplėvelės pagrindu pasižymi labai aukštu – 97 % naudingo veikimo koeficientu. Dėl tiesioginio šilumos atidavimo konkrečiai numatytoje vietoje,  nėra šilumos energijos nuostolių ir eksploatacinių išlaidų, susijusių su šilumos gamyba (pvz. katilinėje) ar transportavimu (pvz. šilumos tinklais). Ši šildymo sistema ir jos automatizavimas leidžia sumažinti šilumos sąnaudas, reguliuoti temperatūrą pagal poreikį – didinti ją dieną ir mažinti naktį ar darbo dienomis.

Atjungus tokią šildymo sistemą, temperatūra kurį laiką palaikoma dėl konstrukcijų ir daiktų šilumos akumuliacijos.

 

Greito veikimo šildymo sistema

Kai jau buvo minėta, energoplėvelės pagalba šildomos patalpos įšyla per 5-10 min. Šiuo principu įšildytų grindų ar daiktų paviršių šilumos atidavimas vidutiniškai 5-10 kartų viršija tradicinių šildymo sistemų būdu įšildytų paviršių šilumos atidavimą. Taip pat leidžia žymiai pagerinti komforto būseną pagal drėgnumo komponentą – sudaromas geras patalpos mikroklimatas. Termoreguliatoriaus dėka,  elektros  energijos panaudojimas efektyvesnis apie 20 - 30 % .

 

Teigiamai veikia sveikatą

Energoplėvelė faktiškai negeneruoja elektromagnetinio lauko ir yra nekenksminga sveikatai. Atvirkščiai, pastovus prasiskverbiančių infraraudonųjų spindulių poveikis šalina daugelį sveikatos problemų: normalizuoja kraujospūdį, svorio pertekliaus problemas, širdies – kraujagyslių ligas, sąnarių uždegimus, peršalimo ligas, odos ligas, virškinimo sutrikimus ir t.t.

Visi šilti objektai skleidžia infraraudonuosius spindulius. Žmogaus organizmas nėra tam išimtis. Jis taip pat skleidžia spindulius, kurių bangos ilgis 6-20 mm. Todėl kiekvienas kūnas, kuris skleidžia tokių pačių ilgių bangas yra priimamas kaip savas ir jas sutraukia. Jos giliai prasiskverbia į organizmą ir suteikia maksimalią šilumą. Dėl šios priežasties yra taikomas net gydymas šildymu. Jis plačiai naudojamas mūsų ir užsienio šalių medicinos įstaigų fizioterapiniuose kabinetuose, ligoninėse, vaikų darželiuose, sanatorijose.

Šildymo sistema su energoplėvele neskleidžia triukšmo, yra ekologiška, sukuria patalpose palankų žmogui mikroklimatą. 

 

Infraraudonųjų spindulių saunos

Naudojant didesnio galingumo energoplėvęlę, galima įsirengti infraraudonųjų spindulių sauną bet kurioje namo dalyje, ar net bute.

Naudojant spindulių prasiskverbimo efektą, gaminamos infraraudonųjų spindulių saunos, kur intensyvi šiluminė energija prasiskverbia į kūną, tačiau minimaliai veikia aplinkos temperatūrą joje. Kūnas intensyviai prakaituoja esant tik 40-60?C aplinkos temperatūrai. Dėl gilaus įšilimo prakaitas sudaro apie 80 % vandens ir 20 % kietųjų medžiagų, tokiu kaip riebalai, cholesterolis, toksinės medžiagos, rūgštys, šlakai ir t.t.

Įprastinėje saunoje vanduo sudaro 95 % ir tik 5 % kietųjų medžiagų. Dėl šios priežasties prakaito kiekis išskiriamas veikiant infraraudoniesiems spinduliams yra 2-3 kartus efektyvesnis negu įprastinėse saunose veikiant 110?C. Prakaitavimas malonioje ir komfortiškoje aplinkoje teigiamai veikia odą - ją išvalo ir atjaunina. Imituodama organizmo reakciją į infekciją, kūno temperatūra įšyla iki 38,5?C, prasideda bakterijų ir virusų naikinimas organizme. Visa tai galima atlikti panaudojant energoplėvelę, kurios pagrindą sudaro infraraudonieji spinduliai (90,4%).                  

 

Paprastas įrengimas

Įrengti šidymo sistemą naudojant energoplėvelę visai nesudėtinga, o darbas, priklausomai nuo apšildomo ploto, dažnai užtrunka iki 2 val.

Energoplėvelė yra ilgaamžė, o netyčia pažeidus jos paviršių, ji nešildys tik pažeidimo vietoje ir jos nereikės demontuoti. Plėvelei nereikia jokios specialios priežiūros, nes polietileno, kuris yra plėvelės pagrindas, irimo laikas paprastai gerokai viršija pastatų eksploatavimo laiką.

Beje, šią sistemą ne tik lengva sumontuoti, bet nesunku ir perkelti, demontuoti, padidinti jos šildomą plotą.

Termoreguliatoriai gali būti tiek uždedami, tiek įmontuojami. Taip pat yra galimybė pasirinkti programuojamus, kurie leidžia nustatyti ne tik pageidaujamą temperatūrą, bet ir dieną ar net  valandą. Reguliuoti galima ir iš mobilaus telefono, siunčiant SMS žinutes.

 

Žurnalas „Mediniai namai“