Medinės statybos grupė
Vartotojo vardas Slaptažodis Įsiminti slaptažodį
2020 m. liepos 12 d.
Verslo naujienosStraipsniaiSpecialistai patariaKontaktai
Lietuvių kalba Anglų kalba
KLASTERIO ĮMONĖS
SKELBIMAI
PAIEŠKA
NARYSTĖ KLASTERYJE

Verslo naujienos

Nuo liepos brangs rusiška mediena

2007-06-29

Rusija nuo liepos 1-osios didina rastų eksporto muitus – neapdorotos medienos eksporto muitai per dvejus metus padidės iki 80%. Taip siekiama paskatinti medienos apdirbimą pačioje Rusijoje, kurioje auga penktadalis viso pasaulio miškų. Pagal naujas taisykles jau nuo š. m. liepos eksporto muitas didėja 20%, tačiau ne mažiau kaip 10 EUR už m3. Nuo 2008 m. balandžio muitai didės iki 25%, bet ne mažiau kaip 15 EUR už m3, o nuo 2009 m. sausio 1 d. apvaliosios medienos išvežimas iš Rusijos bus ribojamas 80% muito dydžiu, bet ne mažiau kaip 50 EUR už m3.
Labiausiai dėl šio sprendimo nukentės Suomijos medienos apdirbimo pramonė, jai analitikai prognozuoja didelę krizę. Šiuo metu Rusija taiko 6,5%, bet ne mažesnį nei 4 EUR už 1 m3 rąstų eksporto muitą.
Į derybas tarp Rusijos ir Suomijos įsitraukė ES, tačiau premjeras Michailas Fradkovas, lankydamasis Suomijoje, dar gegužės pabaigoje pareiškė, kad medienos eksporto muitų padidėjimas yra neišvengiamas.
Taip Rusijos vyriausybė stengiasi perorientuoti šalies miško pramonę nuo pigios miško žaliavos eksportavimo prie didelės pridėtinės vertės turinčios produkcijos gamybos.
Pasak specialistų, Rusijos muitų padidėjimas iki 80% skatins suomius ieškoti žaliavos kitose Europos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje. Tai neigiamai atsilieps Lietuvos medienos perdirbėjams, kadangi, brangstant žaliavai, jie bus priversti sparčiau mažinti gamybos sąnaudas, didinti investicijas ir kurti kuo didesnę pridėtinę vertę.

a
Šaltinis: Verslo žinios
<..Atgal